Webloggi Logo
İçindekiler

bbPress Nedir?

İçindekiler

bbPress WordPress alt yapısında çalışan ücretsiz bir forum eklentisidir. WordPress içerisinde forum işlevselliği sağlayan bu eklenti eski forumlarından farklı olarak oldukça sade ve az kaynak tüketir. Bu içeriğimizde bbPress nedir ve bbPress özellikleri nelerdir inceleyeceğiz.

bbPress Nedir?

Bir forum kurmaya karar verdiyseniz birçok ücretli ve ücretsiz alternatif yazılımla karşılaşmışsınızdır. Bunlara phpBB, vBulletin, Mybb gibi örnekler verilebilir. Tüm bu yazılımlara rağmen WordPress geliştiricileri bir alternatif olarak bbPress’i sunuyor. En başta belirttiğimiz gibi bbPress WordPress’e forum seçenekleri ekleyen bir eklentidir.

Eklenti olarak kurulduğu için bir WordPress bloğuna kolayca forum özellikleri eklenebilir. bbPress neredeyse tüm temalarla uyumludur. En popüler ücretsiz forum yazılımlarına göre çok daha az kaynak tüketir. Diğer forum yazılımlarına göre hiçbir uğraş olmadan WordPress’e entegre edilebilir.

bbPress Gelişimi

Bu konuda bir diğer avantaj ise bbPress eklentisinin WordPress geliştiricileri tarafından hazırlanmış olmasıdır. Bu, eklentinin düzenli olarak güncelleneceği ve muhtemelen ömür boyu desteğin kaldırılmayacağı anlamını taşır.

WordPress için yılda yaklaşık üç ana sürüm yayınlanırken bbPress için ortalama olarak yılda yaklaşık iki sürüm yayınlanmaktadır. WordPress ile karşılaştırıldığında, bbPress geliştirme daha yavaştır çünkü eklentinin daha az katılımcısı vardır.

bbPress Özellikleri Nelerdir?

Web sitenize bir eklenti kurmadan önce muhakkak o eklentinin özelliklerini incelemeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi eklentileri kurup, daha sonra kaldırmak veritabanı üzerinde istenmeyen bir ağırlık bırakır. Veritabanınızı daha sonradan temizlemekle uğraşmak yerine ne kurduğunuzu bilmek avantajlıdır. bbPress forum eklentisinin başlıca özellikleri şunlardır;

  • Tek seferde birden çok forum oluşturun
  • Birden çok forum kategorisi oluşturma
  • Kullanıcıların bireysel forumlara abone olma yeteneği
  • Birçok forum dönüştürücüsüne erişim
  • Her konuyu kimin hangi kategoride başlattığı görebilme
  • Sohbete katılan kişi sayısının görünürlüğü
  • Konudaki cevap sayısının görünürlüğü
  • Destek forumu olarak kullanabilme
  • Ve daha fazlası
Yenilikten Haberdar Olun

En yeni dijital pazarlama trendlerinden ve özel fırsatlardan haberdar olmak için bültenimize kaydolun!

İletişim Bilgileri

+90 551 684 10 56

[email protected]

Çözümlerimiz
Son Yayınlananlar