Webloggi Logo
İçindekiler

Bing Nedir?

İçindekiler

Bing, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir arama motorudur. Tıpkı Google gibi dünyaca tanınmış bir üne sahiptir. Bing, arama motorları için kategoriye göre arama yapabilen klasik bir arayüze sahiptir: resimler, videolar, haritalar, haberler. Burada çevrimiçi Microsoft Office araçlarını kullanabilir, şirketin web sitesine gidebilir, Outlook veya Hotmail’de bir hesap ve posta kutusu kaydedebilir ve kendi bulut depolama alanınızı başlatabilirsiniz.

En önemli özelliklerinden birisi İnternet Explorer ile beraber varsayılan olarak gelmesidir. Bu, kullanıcıların Bing arama motorunu kullanmasına neden olabilir ve doğal olarak Bing kaydı olmayan bir web sitesi trafik kaybı yaşayabilir. Üstelik Apple, Bing’in destekçileri arasında.

Bing ve Google – Hangisini Kullanmalıyız?

Google ve Bing tarafından sağlanan arama sonuçları değişiklik gösterir. Bazı kullanıcılar Bing aramasının daha yararlı bilgiler gösterdiğine inanırken, diğerleri Google’ın rakipsiz olduğuna inanıyor.

Bing, doğal taleplerde en iyi sonuçları verir. Bu, Microsoft’un Google’dan daha fazla önem verdiği bağlamsal mekanizmaların kullanımından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, Bing’in önerilen ek bilgileri ve benzer sorguları ana anahtar kelimelerle daha yakından ilişkili olacaktır.  Öte yandan Google, kısa biyografik bilgilere anında erişmenizi sağlar. Yerel haberleri daha verimli ve hızlı bir şekilde dizine ekler.

Ayrıca, Google’ın, büyük olasılıkla belirli bir seviyeden başlayarak yüksek konumlandırma için ödeme yapmanız gerekeceği gerçeğine dayanarak, AdWords programıyla ilgili sayfaları daha aktif olarak tanıttığı görülmektedir. Hangi mekanizma daha iyi? Her ikisini de kullanmak muhtemelen en iyisidir.

Yenilikten Haberdar Olun

En yeni dijital pazarlama trendlerinden ve özel fırsatlardan haberdar olmak için bültenimize kaydolun!

İletişim Bilgileri

+90 551 684 10 56

[email protected]

Çözümlerimiz
Son Yayınlananlar